Zimowe prezentacje Taneczne 2020

Zimowe Prezentacje Taneczne to impreza pełnoletnia, bo już 18-ty raz spotykali się młodzi tancerze z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Projekt polegający na realizacji kilkudniowych warsztatów tanecznych, które odbyły się w dniach 23-26 stycznia 2020, został dofinansowany ze środków Euroregionu Pomerania w ramach programu Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Koncert 25.01 trwał blisko 2,5 godziny i obfitował w różnorodne style taneczne. Na scenie zaprezentowali się: Rosinka z Ukrainy, Kinder und Jugendtanzensemble z Neuenhagen, Akademia Baletu P&A Ivanov z Wrocławia, Szkoła Baletowa Lisa ze Stargardu, Państwowe Ognisko Baletowe ze Szczecina, Zespół Efekt z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, Fundacja Balet ze Szczecina, Studio PAA ze Szczecina. Wystąpiło także kilka grup Companii Baletowej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Pani Barbary Kamińskiej – inicjatorki corocznych spotkań tanecznych.

Ponad dwugodzinny koncert był prezentacją różnych stylów, umiejętności, wspaniałych choreografii wielu ciekawych formacji tanecznych.

Wróć do: Relacje