Występy polickiego Teatru Elipsa

Teatr Elipsa z polickiego MOK-u już po raz drugi prezentował się na krakowskiej scenie teatralnej podczas ogólnopolskiego Festiwalu WTOOPA.

Od 06 do 09 listopada br., policka grupa złożona z blisko 14 aktorów, brała czynny udział w warsztatach teatralnych oraz prezentowała swój ostatni spektakl pt. „Pif, paf” w reżyserii instruktorki grupy Aleksandry Słowińskiej. Propozycja teatralna Elipsy była doskonale przyjęta przez uczestników Festiwalu. Podczas dyskusji nt. obejrzanych przez uczestników spektakli, policzanie otrzymali wiele pozytywnych opinii oraz słów uznania. Jak sami przyznają spektakl nie jest łatwy jeśli chodzi o przekaz emocjonalny Stąd wątpliwości młodych artystów przed każdym publicznym pokazem. Zaadoptowana na scenę historia opowiada o tragedii, której ofiarami i sprawcami są nastolatkowie. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie do jakich rozmiarów urastają frustracje, zagubienie, brak akceptacji niedojrzałych, wrażliwych, zbuntowanych…

Krakowski Festiwal stanowił okazję do spotkania się młodych artystów z niekwestionowanym autorytetem scen teatralnych Janem Peszkiem. Ta nie lada atrakcja okazała się być bardzo wartościowym i pouczającym doświadczeniem dla młodych pasjonatów sztuki teatralnej.Kolejny pokaz spektaklu Elipsy odbędzie się 22 listopada na Festiwalu teatralnym w Stepnicy. Elipsa otrzymała także zaproszenie do uświetnienia w Krakowie Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego na marzec 2015r. Zaś kolejny raz na polickiej scenie będziemy mogli ujrzeć „Pif paf” w lutym 2015.Młodzi aktorzy z wielką pasją podchodzą do nowych wyzwań, które jak sami twierdzą niesłychanie ich rozwijają i umacniają. Elipsa spotkała się także z wyróżnieniem Burmistrza Polic Władysława Diakuna. Bowiem dwóch aktorów Elipsy Patryk Wójcik oraz Nikola Palej otrzymali za swoje osiągnięcia stypendium Burmistrza. Takie wyróżnienia oczywiście motywują, to jednak grupa działa przede wszystkim dla pogłębiania swoich pasji. Zgodnie z myślą Konstantego Stanisławskiego, przyświecającą tegorocznej WTOOPIE: „kochajcie teatr w sobie, a nie siebie w teatrze”.

Wróć do: Relacje