Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Był to już 26 Finał, w który także zaangażowali się także policzanie.

Od godzin popołudniowym do Miejskiego Ośrodka Kultury przybywały tłumy mieszkańców, którzy pragnęli wesprzeć zbiórkę. Jedni obserwowali występy sceniczne, inni przekazywali przedmioty na aukcje, kolejni zaś je licytowali, uzupełniając Finałową skarbonkę różnymi kwotami. Natomiast grupy dzielnych wolontariuszy kwestowały pomimo panującego na zewnętrz mrozu.

Przez cały dzień na scenie odbywały się występy polickich przedszkoli, zespołów działających w MOK, pokazy sztuk walk, a przede wszystkim liczne licytacje. Policzanie chętnie licytowali przedmioty przekazane przez darczyńców. Zlicytowano m.in. dwugodzinne usługi radnego Grzegorza Ufniarza, szklane anioły,  piłkę Pogoni Szczecin, gadżety WOŚP, koszulki polickich siatkarek i wiele innych. Z samych licytacji udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

Prezentacje na scenie zakończyła bajka w wykonaniu polickich VIP-ów pt. „WOŚP-owy Entliczek Pentliczek”. W główne postacie wcielili się m.in. Burmistrz Polic –Władysław Diakun i Starosta Policki – Andrzej Bednarek. Aktorów na scenie wspierał Teatr Elipsa, natomiast bajkę wyreżyserowała Aleksandra Słowińska.

W holu znajdowały się liczne stoiska, przygotowane przez polickie szkoły oraz instytucje działające na terenie Gminy Police, które oferowały loterie fantowe, wypieki, rękodzieło, pamiątki oraz biżuterię. Dużym zainteresowaniem cieszyła się, także fotobudka. Odważni mieli okazję skorzystać z przejażdżki motocyklem.

Program zakończył pokaz fajerwerków, w ramach “Światełka do Nieba”, będący podsumowaniem dnia pełnego dobrych wrażeń i pozytywnej energii. Na ostateczną kwotę zbiórki z wszystkim wydarzeń odbywających się tego dnia w polickim MOK-u będzie trzeba jeszcze poczekać.

Wróć do: Relacje