Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Sztab WOŚP Police zebrał w tym roku ok 88 tys. złotych, z czego w samym MOK- u zebrano ponad 19 tys. złotych.

Tegoroczny Finał WOŚP przeznaczony był na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Policzanie jak co roku włączali się w działania polickiego MOK-u. Przybyło tu wiele osób, jedni obserwowali występy sceniczne, inni przekazywali przedmioty na aukcje, inni zaś je licytowali, uzupełniając Finałową skarbonkę różnymi kwotami. Licytowano koszulki, smycze, torby WOŚP za ok 100 do 2050 zł, złote serduszko za 350 zł, anioły z Domu Dziecka w Tanowie każdy za ok 100zł – 200 zł, obrazy malarzy ze Stowarzyszenia Nes- Art. Za od 500 zł do 200 zł, kalendarze, parasole, wyroby rękodzielnicze, książki, albumy, starodawne monety i pocztówki, karnety, itp.

Przez cały dzień trwania imprezy na scenie polickiego MOK-u odbywały się licytacje oraz występy zespołów z polickich szkół, przedszkoli, Szkół Sportów Walki, zespołów na co dzień działających w polickim MOK-u. Dziesiątki wykonawców prezentowało swoje umiejętności wokalne, taneczne, teatralne zaś na widowni 5łumnie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem przyglądała się wszystkim prezentacjom.

Z dużym entuzjazmem została przyjęta także prezentacja polickich VIP-ów, którzy zagrali przedstawienie pt. „Drzewko Aby Baby” w reżyserii Grażyny Szyszko. Nie mogło także zabraknąć popisów wokalnych. Tym razem urzędnicy wykonali utwory pod hasłem „piosenki z serca”, do prezentacji których przygotowała Sandra Jakubowiak.

W holu polickiego MOK-u również było gwarno, a to za sprawą licznych stoisk z wypiekami, rękodziełem, pamiątkami, biżuterią czy kanapkami przygotowywanymi przez urzędników z Polic.

Program zakończył pokaz fajerwerków w ramach akcji „światełko do nieba”, będący doskonałym podsumowaniem dnia pewnego dobrych wrażeń i pozytywnej energii.

Wróć do: Relacje