„Wczoraj i dziś czyli burza na pięciolinii”

Niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach upłynął przy dźwiękach muzyki XVIII wieku. Na scenie grała Orkiestra Fundacji Akademii Muzyki Dawnej pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego oraz Szczecin Vocal Project i zespół Consortium Sedinum.

Policzanie, w tym także licznie zgromadzona młodzież, wysłuchała kompozycji Edvarda Griega, Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Felixa Mendelssohna- Bartholdy’ego. O wykonywanych dziełach, ich genezie i charakterze barwnie opowiadał dyrygent. Dzięki tym prelekcjom czemu odbiór wykonywanych dzieł mógł być bardziej świadomy. A to również dzięki warsztatom dziennikarskim prowadzonym przez redaktor Radia Szczecin Małgorzatę Frymus oraz muzycznym pod kierunkiem dr Andrzeja Wątorskiego. Spotkanie było okazją do merytorycznych rozmów i rozważań na temat kompozytorów, ich twórczości oraz na temat muzyki klasycznej w ogóle. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak należy słuchać, analizować i mówić o muzyce.

Zarówno koncert jak i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na uwagę zasługuje także fakt, iż w działaniach aktywny udział wzięli także podopieczni polickich szkół.

A.S, MOK Police

 

Wróć do: Relacje