TRZEBIESKIE NEPTUNALIA 2015

Morski program dla dzieci, koncert Grzegorza Hyżego oraz Polsko – Niemiecki Turniej Rybacki o Puchar Burmistrza Polic, to tylko niektóre atrakcje, jakie miały miejsce podczas trzebieskiej imprezy.

Przybycie Neptuna wraz ze swoją świtą oraz przekazanie klucza do bram miasta rozpoczęło imprezę w sobotę, 8 sierpnia w Parku przy Przystani Jachtowej w Trzebieży. W otwarciu wakacyjnej imprezy uczestniczyli organizatorzy: Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Pani Anna Ryl, Sołtys Trzebieży Pani Małgorzata Siemianowska. W chwilę po oficjalnym otwarciu wydarzenia scenę opanowali piraci ze swoimi morskimi opowieściami, przygodami i zabawami. Interaktywny spektakl z konkursami rozruszał najmłodszą część publiczności. Dalej było już coraz bardziej różnorodnie, szczególnie pod względem muzycznym. W świat przebojów lat 80-tych, tu także w hitów legendarnej grupy Queen, wprowadził publiczność Lord Soun of Queen. Szczecińscy muzycy zaserwowali dużą dawkę energii pobudzając publiczność do zabawy.

Śmiałkowie mieli okazję zmierzyć się w VII Turnieju Rybackim o Puchar Burmistrza Polic. W humorystycznych konkurencjach mierzyli się reprezentanci miast partnerskich Trzebieży i Hintersee. Tak oto zawodnicy ubierali strój rybacki na czas, łowili węgorza z beczki jedną ręką i rzucali kołem ratunkowym do celu. Publiczność również była angażowana do rywalizacji, w zamian za bardzo cenne nagrody- świeże ryby ze Spółki Rybackiej Certy Trzebież. Po blisko 10 turniejowych konkurencjach, Puchar Burmistrza powędrował w ręce ekipy z Polski. Turniej upłynął w przyjemnej atmosferze, do której przyczynił się także muzyk Tadeusz Wasilewski. Artysta podczas realizacji Turnieju prezentował swoje oryginalne muzyczne inspiracje.

Siłą zespołu Tonam i Synowie od zawsze było śpiewanie a cappella. Muzycy wprowadzili trzebieską publiczność w świat piosenki żeglarskiej. Artyści przy zachowaniu elementów klasycznej harmonii zaprezentowali także muzyczną zadziorność, energię i dynamikę muzyki szantowej. Grupa wyśpiewała muzykę z całego świata. Obok pieśni morskich, były wyczuwalne źródła brytyjskie, afrykańskie, francuskie, flamandzkie, itp. Ponad półtora godzinny koncert zawierający wachlarz różnorodnych pieśni, ciekawych rytmów wykonanych a capella dodał trzebieskiej imprezie sprzyjającą do zabawy atmosferę… W nieco odmienne rejony muzyczne popłynęliśmy podczas kolejnego koncertu. Tym razem na scenie królowała muzyka pop i disco. To za sprawą słynnego rumuńskiego piosenkarza. Mario Bischin w ostatnich miesiącach zasłynął przybojami, takimi jak: „Sexi Mama”, „Loca” czy „Macarena” (12 mln odsłon na YouTube). Te i wiele innych piosenek usłyszała głośno bawiąca się pod scena „neptunaliowa” publiczność. Gwiazdą tegorocznych Neptunaliów był Grzegorz Hyży. Artysta ma na swoim koncie wiele nagród oraz piosenek dobrze znanych szerszej publiczności. Tak oto właśnie z udziałem widowni artysta zaśpiewał słynne utwory jak: „Wstaje” czy „Pusty dom”.

Całodzienną imprezę, która od blisko 20 lat odbywa się w Trzebieży, po raz pierwszy zakończył pokaz laserowy. Organizatorzy dołożyli stań, aby impreza była różnorodna pod względem scenicznego repertuaru, atrakcji pozascenicznych oraz całej plenerowej infrastruktury.

A.S, MOK Police

Wróć do: Relacje