Trzebieskie Neptunalia 2013 – relacja i foto

TRZEBIESKIE NEPTUNALIA 2013

Energetyczny koncert zespołu ENEJ podsumował tegoroczne Neptunalia w Trzebieży.

Impreza o blisko 20 – letniej tradycji po raz kolejny zachęciła publiczność do wspólnej zabawy. Organizatorzy co roku przyjmują za cel realizację festynu o charakterze rodzinnym, zatem coś dobrego dla każdego. Dlatego i tym razem nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, które rozpoczęły program. Gospodarz imprezy – NEPTUN, przybył łodzią do portu wraz ze swoją świtą, tj. dziećmi które wzięły udział w konkursie na najciekawszy strój w orszaku Neptuna. Po oficjalnej części otwarcia imprezy jury i jednocześne organizatorzy imprezy- Burmistrz Polic Władysław Diakun, Sołtys Trzebieży Iwona Strzelczyk oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Ryl dokonali rozstrzygnięcia konkursu. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i zaproszone do wspólnej zabawy pt. „Zabawy świata”, czyli mądre i śmieszne zabawy dla najmłodszych.

Występy sceniczne rozpoczął duet Ola & Ola wykonujący słynne utwory coverowe, zaś kolejnym muzycznym punktem programu był koncert zespołu szantowego FLASH CREEP. Artyści zagrali i wyśpiewali pieśni i ballady morskie, stylizacje szantowe oraz utwory autorskie.

Zabawy, humorystyczne konkurencje czekały także pod sceną w ramach Turnieju Rybackiego o Puchar Burmistrza Polic. Drużyny z powiatu polickiego i Hintersee rywalizowały o Puchar pokonując wyzwania nawiązujące do tematyki rybackiej. Tak oto uczestnicy Turnieju dopingowani przez publiczność łowili węgorza z beczki, skrobali i czyścili ryby, wbijali i wyciągali pale babą na czas. Ochotnicy żądni wrażeń brali udział w konkurencji odgadywania nazw gatunków ryb, które były jednocześnie ich nagrodą. Był to już piąty Turniej zrealizowany z udziałem mieszkańców powiatu polickiego i partnerskiego miasta Hintersee. W wyniku zrealizowanych konkurencji Puchar Burmistrza powędrował w ręce drużyny z Niemiec. Wszyscy zaś wygrali dobrą zabawę.

Dla coraz liczniej gromadzącej się publiczności wystąpiła JULA. Gwiazda wieczoru, która zasłynęła dzięki, nagranym w domowych warunkach, singlom wypromowanych w internecie. Młoda wokalistka z Łomży zaprezentowała swoje przeboje, kilkakrotnie bisując na prośbę publiczności. Energii podczas koncertu nie brakowało i to po mimo  panujących upałów. Podobnie zresztą jak podczas koncertu zespołu ENEJ. Frekwencja wskazywała na duże zainteresowaniem koncertem, który z całym przekonaniem był żywiołowy i energetyczny. Grupa muzyków z dużym entuzjazmem zachęciła publiczność do wspólnej zabawy w rytmach folku ukraińskiego, ska, reggae, a nawet jazzu. Oczywiście przeboje takie jak: „Tak smakuje życie” czy „Radio Hello” odśpiewane z udziałem widowni spotkały się z największym entuzjazmem. Koncert ENEJA podrywał do tańca, zachęcał do śpiewu. Zaś sami artyści: sympatyczni, szczerzy i oddani swojej muzyce przykuwali uwagę  licznej rzeszy fanek. Cała Trzebież wibrowała w rytm energetycznych dźwięków wpadających w ucho.

Wystrzały pokazu pirotechnicznego zakończyły Neptunalia – imprezę wakacyjną dla całych rodzin. Imprezę cykliczną, której kolejna edycja za rok.

Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje