Polickie Kaziuki 2017

Polickie Kaziuki jak co roku tłumnie przyciągnęły publiczność, która żywo uczestniczyła w koncercie zespołu Polskiego Zespołu Artystycznego Pieśni i Tańca „Wilia”.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i okolic, czego po raz kolejny dowodem była licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej MOK -u.

Obchody jarmarku odpustowego sięgają blisko trzech wieków i przypadają na dzień św. Kazimierza, czyli 4 marca. Podczas tego święta z powodzeniem można dostać wyroby rzemiosła artystycznego i ludowego. Obchody Kaziuków mają miejsce nie tylko na Litwie i Białorusi ale także w różnych miastach w Polsce. A od ponad 7 lat z powodzeniem Kaziuki organizowane są również w Policach.

Tym razem na polickiej scenie wystąpił Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia”. Jest najstarszym zespołem na Wileńszczyźnie, który już 55 lat propaguje polską kulturę, folklor i tradycje na Litwie, jak też poza jej granicami. Zespół bierze aktywny udział w krajowych oraz międzynarodowych festiwalach i przeglądach, ma na swym koncie ponad 1500 koncertów na różnych scenach Litwy i poza jej granicami. Tym razem zespół zawitał do Polic.

Uczestnicy koncertu chętnie korzystali z możliwości zakupów, na specjalnie przygotowanym w holu MOK-u, kiermaszu specjałów litewskich.

A.S Mok Police

 

Wróć do: Relacje