Policki MOK w czasach kwarantanny

„Nieustannie działamy dla naszych podopiecznych, widzów, dla nas wszystkich.”

Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza na swojego facebooka. Tam, każdego dnia, MOK publikuje liczne wydarzenia kulturalne, które mają miejsce w sieci. Są to propozycje od zaprzyjaźnionych, z naszym ośrodkiem, artystów: muzyków, animatorów, aktorów, piosenkarzy. Ale nie tylko. Na profilu MOK znajdziemy wiele kulturalnych propozycji, na które warto zwrócić uwagę ze względu na ich poziom i różnorodność.

Najmłodsi mogą kontynuować naukę piosenek i tańców z pomocą sfilmowanych materiałów z zajęć Smokusia, prowadzonych przez Piotra Szkockiego. Wkrótce ruszy także cykl bajek, wraz z konkursami i teatralnymi zabawami dla dzieci, w wykonaniu Teatru Elipsa i instruktorki Aleksandry Słowińskiej. „Kronikarz” Jan Matura publikuje wybrane fragmenty kroniki MOK oraz informuje o publikacjach związanych z naszym miastem.

Artystyczne zespoły działające w MOK kontynuują swoją pracę on-line, jak np.: Chóry Postscriptum, Cantore Iuvenum, Studio Wokalne, plastycy, nauka gry na instrumentach, Teatr Elipsa. Instruktorzy i ich podopieczni, próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pracują nad nowymi koncepcjami, projektami, a ich efekty będziemy mogli oglądać właśnie na FB MOK.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, będący w strukturach MOK, proponuje na swoim FB filmy upowszechniające wiedzę ekologiczną, przyrodniczą. Znajdziemy także wśród nich nagrania, ukazujące jak bezpiecznie i ciekawie przeprowadzić z dzieckiem eksperymenty fizyczne, doświadczenia w domowych warunkach.

20 kwietnia policki MOK złożył wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury do programu „Kultura w sieci”.

Ubiega się o finansowe wsparcie realizacji projektów kulturalnych, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

30 marca MOK aplikował także, wysokobudżetowym projektem infrastrukturalnym, do funduszy norweskich na rozbudowę i modernizację ośrodka kultury.

MOK zachęca do udziału w kulturze, wspierania jej ale także cieszenia się nią w tym wyjątkowym czasie.

 

Wróć do: Wydarzenia