Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Policach było uczczone Śpiewnikiem Patriotycznym. Do udziału we wspólnym śpiewaniu zaproszeni byli wszyscy policzanie, osoby dorosłe oraz dzieci.

Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny skierowany był do dzieci, ich rodziców i dziadków. W popołudniowym Śpiewniku uczestniczyli będą młodzi artyści z grup Out Loud oraz PP66 wraz z muzykami i instruktorami, którzy ze sceny zachęcali do wspólnego śpiewania. Wszyscy przybyli otrzymali śpiewnik i byli zachęcani do wykonania ponad 10 pieśni. Nie brakowało ochotników, którzy zaprezentowali się również na scenie.

Wieczorem odbył się koncert oraz IV Śpiewnik Patriotyczny pt. „Ułani, ułani”. W pierwszej części spotkania wystąpili artyści, którzy zaprezentowali współczesne piosenki patriotyczne. Następnie wszyscy zgromadzeni byli zaproszeni do wspólnego wykonania kilkunastu pieśni patriotycznych. Wsparciem artystycznym byli: solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska wraz z wokalistami Szczecińskiej Akademii Sztuki oraz akompaniatorem, wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie Krzysztofem Figlem.

Inicjatywa wspólnego śpiewania i popularyzowania pieśni patriotycznych, poprzez Śpiewnik Patriotyczny, daje możliwość wielopokoleniowego i wspólnego uczczenia Święta. W pieśniach bowiem odbijają się dzieje Polski, bohaterstwo.

Wróć do: Relacje