Koncert zespołu ANIMATO w Policach

Urokliwy koncert harmonijkowy odbył się w niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Na muzycznej scenie wystąpił szczeciński zespół harmonijek ustnych ANIMATO. Artyści promowali utwory ze swojej drugiej, najnowszej płyty pt. „Magic Sound of Harmonica”.

„Animato” posiada w swoim repertuarze kilka godzin różnego rodzaju muzyki, w tym aranżacje popularnych utworów muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe a także światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Policka publiczność w typowo kameralnej atmosferze miała okazję wysłuchać przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej w oryginalnych aranżacjach na 4 koncertowe harmonijki ustne. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in. kompozycje F. Chopina, A. Piazzolli, S. Moniuszki, utwory z repertuaru Cz. Niemena, BoneyM, The Beatles, a także muzyka latynoamerykańska i operetkowa.

Założeniem zespołu jest popularyzacja harmonijki poprzez, jak mogliśmy się przekonać, prezentacje możliwości technicznych i walorów orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Można było zauważyć, że harmonijka ustna w rękach szczecińskich muzyków ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające im na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki.

Koncert zakończył utwór na bis oraz sprzedaż płyt.

 ANIMATO

Zespół został założony w 1978 r. w Szczecinie i od początku działalności zespołu jego członkowie postawili sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej. Podczas licznych występów artyści prezentują możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Wszędzie tam, gdzie są zapraszani starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki.Zespół „Animato” działa, na co dzień przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, prezentując na jego gościnnych scenach podczas cyklicznych koncertów swój bogaty dorobek artystyczny.

 

A.S
MOK Police
(www.animato.info.pl)

Wróć do: Relacje