Koncert kolędowo-karnawałowy

28 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się Koncert kolędowo-karnawałowy, w którym uczestniczyli członkowie dwóch chórów: Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Zachodniopomorskiego w Szczecinie, pod dyrygenturą: Iwony Wiśniewskiej-Salamon oraz Polickiego Chóru Kameralnego “Postscriptum”, pod dyrygenturą Marzeny Więch. Koncert poprowadziła Orkiestra Wojskowa w Szczecinie pod dowództwem: Kapelmistrza- kpt. Jarosława Michałko.

Historia Orkiestry Wojskowej w Szczecinie sięga roku 1945, kiedy to rozkazem Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego została sformowana w Poznaniu Orkiestra 12 Dywizji Piechoty i jesienią tego roku na stałe przeniosła się do Szczecina.

W roku 2002 została przemianowana na Orkiestrę Garnizonu Szczecin, a w 2010 na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie.

Muzycy orkiestry zdobyli liczne wyróżnienia i nagrody, biorąc udział w festiwalach orkiestr wojskowych w Polsce, w Danii oraz Niemczech. Dzięki współpracy z Międzynarodowym Korpusem Północ-Wschód w Szczecinie orkiestra  występuje m. in. w Dusseldorfie, Bremerhaven i Neubrandenburgu, jak również w Danii i Holandii, z prestiżowymi koncertami  min. w Karup w Międzynarodowej Siedzibie NATO.

Koncert opiewał w tradycyjne wykonania polskich kolęd w nowej, świeżej aranżacji oraz utworu karnawałowe.

                                                                                                                                 Patryk Wójcik

 

Wróć do: Relacje