Koncert Doroty Lanton „Miłość w Paryżu”

Aktorka i piosenkarka, uznana za najlepszą w Polsce interpretatorkę piosenki francuskiej, wystąpiła w sobotni wieczór przed policką publicznością.

Recital „Miłość w Paryżu”, czyli „L’amour à Paris” był prezentacją najpiękniejszych francuskich piosenek o miłości z repertuaru Edith Piaf, Juliette Gréco, Carli Bruni, Jacqueas’a Brela, Yves Montanda, Joe Dassina, Paris Combo. Artystka wykonała także utwory własnego autorstwa, nawiązując do klimatu kabaretów paryskich lat 30-tych i 50-tych.

Dorota Lanton, aktorka i piosenkarka w poetycki sposób wprowadzała widownię w urokliwy świat współczesnej stolicy Francji, gdzie słychać wszystkie rytmy świata, gdzie pobrzmiewają w echa niezapomnianych nut Edith czy tajemniczej Juliette. Sala Miejskiego Ośrodka Kultury na czas koncertu, zamieniła się w cabaretową scenę, gdzie królują wysmakowane stroje i wyrafinowana muzyka. Nie można także nie wspomnieć o pięnie brzmiących i nowoczesnych aranżacjach orkiestry Marka Stefankiewicza, połączonych lekką narracją Doroty Lanton.

Zauroczona policka publiczność gorąco przyjęła artystkę, która dwoma piosenkami na bis pożegnała się z Policami. Zainteresowani mieli także szansę nabyć najnowszą płytę Doroty Lanton.

A.S
MOK Police

Wróć do: Relacje