„Horyzonty” w Galerii OBOK

Wystawa pt. „Horyzont”, czyli linia pozornego spotkania nieba i ziemi, jako granica poznania i wyobraźni, ukazuje indywidualne i bardzo zróżnicowane spojrzenie na otaczający świat. Każdy artysta jest odkrywcą, który przedstawia swoje osobiste doznania.

11 marca w polickiej Galerii OBOK odbył się wernisaż prac Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE. Organizacja zrzesza twórców z różnych miast i krajów.

Ta różnorodność, czy też wielość w jedności staje się kluczem do wzajemnych inspiracji i płaszczyzną do budowy dojrzałej artystycznej drogi.

Sztuka nie zna granic, rodzi się z napięcia i emocji, przekracza niewidzialny próg między światem zewnętrznym a wewnętrznym, odsłania to, co skrywa horyzont. „Horyzonty 2016” to wystawa, w której poszczególni artyści prezentują swój potencjał twórczy, wyobraźnię, wizję aż za umowną linią widnokręgu.

Wystawa eksponowana będzie do 10 kwietnia 2016r.

Zapraszamy!

 

Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej SAIE istnieje od 22.02.2002 roku. Zostało zarejestrowane w 19.09 .2002r. zas dn. 21.04.2006 r i otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. Swoją siedzibę ma w Domu Marynarza w Szczecinie. Posiada własną pracownię i Galerię SAIE, którą udostępnia nam Klub Garnizonowy w Szczecinie na zasadach umowy o współpracy. SAIE skupia w swym gronie artystów malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików, artystów multimedialnych, muzyków.

Stowarzyszenie ma za zadanie integracje ponad podziałami zrzeszając twórców nie tylko z różnych miast Polski ale i z zagranicy, w większości twórców profesjonalnych i nie tylko. Podejmują działania w zakresie organizowania wystaw w kraju i za granicą, szczególnie nastawiamy się na współpracę z bliskim sąsiadem z zachodu – Niemcami i ze wschodu – Rosją , Białorusią , Ukrainą.

Wróć do: Relacje