Działalność MOK-u dziś

Zamknięcie placówek kulturalnych dla pulbliczności nie oznacza dla polickiego MOK –u zawieszenie działalności. MOK działa on-line i szykuje nowe propozycje i projekty na przyszły rok.

Projekty na 2021 rok

MOK Police w listopadzie złożył 4 projekty o dofinansowanie kulturalnych działań w ramach ogłoszonych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MOK Police aplikował o dofinansowanie inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców Polic i powiatu w ramach programów: Muzyka, Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży, Kultura dostępna, Edukacja kulturalna. 

Dwa projekty dotyczą muzyki, dwa teatru a wszystko w celu propagowania kultury wyższej przekazywanej w przystępny i atrakcyjny sposób dla zróżnicowanego grona odbiorców.

Projekt z zakresu muzyki to „Współczesna muzyka poważna – atrakcyjna nie tylko dla ucha”.  Zadanie dotyczy realizacji dwóch nagrań audio-wideo prezentujących współczesną muzykę poważną w atrakcyjnie wizualnie formie, które udostępnione zostaną za pośrednictwem narzędzi on-line. Inny projekt dotyczy stworzenia kompozycji na kwartet smyczkowy, perkusję i elektronikę, inspirowanej „Cyberiadą” Stanisława Lema. W roku 2021 przypada 100 rocznica urodzin tego wspaniałego pisarza. Kompozycja będzie współczesną muzyką (programową) skierowaną do szerokiego grona słuchaczy ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Będzie miała istotne znaczenie edukacyjne z zakresu muzyki ale także literatury. Do prapremierowego wykonania zaproszeni zostaną wybitni, uznani, polscy muzycy oraz utalentowana debiutantka – studentka 3 roku klasy perkusji Akademii Sztuki w Szczecinie.

Projekty teatralne planowane przez MOK to realizacja „Bajek na ważne tematy” oraz „Pod Oknami” Festiwal Teatrów Ulicy. Działanie obejmuje stworzenie i realizację bajek poruszających ekologiczne- ważne tematy, ujęte w ciekawą, pobudzającą wyobraźnię teatralną formę. Dostosowaną w treści i formie do percepcji dzieci przedszkolnych i szkolnych. Bajki będą prezentowane w polickich placówkach oraz online. Zaś Festiwal będzie okazją aby obejrzeć wspaniałe spektakle artystów z kraj na naszych polickich osiedlach.

Realizacje tych działań planowane są na 2021 rok, a łączna kwota dofinansowania z MKiDN, o która stara się MOK, to ponad 150 tys. zł.  

Koncerty, wydarzenia on-line

MOK W Policach zachęca do udziału w koncertach on -line. W listopadzie MOK zrealizował patriotyczny koncert „Ułani, Ułani” z okazji Święta Niepodległości. Zaś w grudniu odbędą się koncerty w klimacie Świąt.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy zapraszają 6 grudnia 2020 r. o godzinie 15.00 na koncert on-line z kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy. „Kolędując Małemu…” to koncert kolęd oraz KANTATA THE HOLY CHILD – Carl Fritsche i ORATORIUM DE NOEL – Camille Saint-Saëns (fragmenty).

12 grudnia o godz. 18:00 usłyszymy „KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI”. Na projekt składają się tradycyjne kolędy polskie, kolędy świata, pastorałki oraz utwory świąteczne w wykonaniu cenionej Izabelli Szafrańskiej. Tego wieczoru wraz z wokalistką wystąpią utalentowani muzycy w składzie: Przemysław Zalewski – fortepian, Marcin Drabik – skrzypce, Maciej Magnuski – bas oraz Kornel Kondrak – perkusja.

Transmisje odbędą się na FB MOK oraz You Tube MOK Police oraz u partnerów wydarzenia: Internetowa Telewizja HB, Dziennik Policki, Wirtualne Police.

W listopadzie MOK zrealizował plastyczny konkurs on- line „Moja jesień”, który zaktywizował pod 40 młodych artystów oraz rękodzielnicze warsztaty on-line. MOK zapowiada tym samym ogłaszanie kolejnych konkursów i zajęć artystycznych.

A w budynku MOK…

To, czego nie można było wykonać podczas trwania zajęć w siedzibie ośrodka, wykonywane jest właśnie teraz. W budynku trwają prace remontowe i naprawcze. Mocno eksploatowane pomieszczenia MOK wymagają drobnych prac. Tak oto rozpoczął się długo wyczekiwany remont kawiarni Cafe Pit&Rock, która po otwarciu zaistnieje w nowej, ciekawej odsłonie, dokonywane są naprawy schodów, malowanie korytarzy, klatek a także Galerii OBOK.

MOK szykuję się na ponowne otwarcie, które jak mamy nadzieję, nadejdzie w niedługim czasie…

Wróć do: Artykuły nadchodza