BRAZYLISKIE FERIE ZIMOWE W MOK

W polickim MOK- u ruszyła wspaniała zabawa, pełna różnorodnych propozycji dla dzieci i młodzieży.

Dzień 1:

Od godziny 11.00 na polickiej scenie rozbrzmiewały bębny w gorących rytach samby! Koncert w wykonaniu brazylijskiej orkiestry bębniarskiej BLOCO – POMERANIA uświetniły piękne tancerki z RISING STAR rewii brazylijskiej. Pierwszy dzień w MOK upłynął także na prezentacjach i zapisach do licznych grup warsztatowych. I tak oto swoją pracę rozpoczęły już ekipy: brazylijskiego Jiu – Jitsu, taneczne zajęcia z Latino i Samby, Capoeiry, bębniarskie, rękodzieła, wokalne, plastyczne.

Na zakończenie tego owocnego dnia odbyła się projekcja filmu „Jak wytresować smoka”.

Dzień 2:

Zabawy ciąg dalszy w polickim MOK-u… Tym razem na scenie w roli głównej wystąpili magicy. Dzieci i młodzież zabarni byli do świata czarów, iluzji i cyrkowych sztuczek. Młodzi widzowie z zainteresowaniem ogladli to, co działo się na scenie. Sami także brali czynny udział w sztuczkach. Magiczny karnawał w Policach uwieńczony był projekcją filmu „Kurdowie”. Zaś w salach warsztatowych było głośno i energicznie. Już w piątek będziemy mieli okazję ujrzeć naszych warsztatowiczów w swoich pokazach artystycznych!

Dzień 3:

Ferie w polickim MOK-u to przede wszystkim zabawa i aktywny udział młodzieży w zaplanowanych propozycjach. Organizatorii ferii doskonale wiedzą jak duża polularnością cieszy się KARAOKE! Chętnych do śpiewania zananych utorów nie brakowało. Bardzo szyko lista wykonawców zapełniła się owocując entuzjastycznymi występami. Mlodzież prezentowała hity, jak choćby „My, Słowianie”. Do wokalnej zabawy szybko dołączyli koledzy i koleżanki zasiadający na widowni. Kto wie, może dziś właśnie pozanliśmy talent kolejnej, dosrastającej gwiazdy polskiej estrady muzycznej?

Na zakończenie w kinie MOK-u odbyła się projekcja filmu „Wyspa Nim”.

>Dzień 4:

Dzieci i młodzież licznie zgromadzona w sali widowiskowej MOK-u, miała okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt. Spektakl oparty na motywach znanej baśni Andersena, był opowieścią o tym, że uprzejmość i grzeczność pomaga w życiu nie tylko księżniczkom. Pewna rozkapryszona księżniczka ucieka z pałacu, by samodzielnie dotrzeć na bal do sąsiedniego królestwa. Po drodze przydarzają się jej różne dziwne przygody, które powodują, że stopniowo uczy się ona uprzejmości i delikatności. Gdy dociera do celu, jest obdarta i przemoknięta, ale grzeczna i miła. Tym właśnie zdobywa serce królewicza.

Przedstawienie zrealizowane zostało z wykorzystaniem różnych technik  i efektów specjalnych –  teatru cieni, czarnego teatru (w świetle UV) oraz scen granych przez aktorów w stylowych, barwnych kostiumach. Wszechobecne w spektaklu na różnych poziomach wątki komediowe sprawiają, że jest ono odbierane z satysfakcją zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Dzień zakończyła projekcja filmu „Percy Jackson: złodziej pioruna”.

Dzień 5:

BRAZYLIADA – IGRZYSKA OLIMOPIJSKIE – pod takim hasłem upłynęła piątkowa zabawa na scenie, w polickim MOK-u. Młodzież miała szansę wykazać się w konkursach, quizach związanych zarówno z umiejętnościami sportowymi, jak i z wiedzą. Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało. Dzięki czemu prowadzący rozdali wiele nagród. Program sceniczny zakończył pokaz bębniarskiej grupy warsztatowej oraz film „Percy Jackson: morze potworów”.

Obok, odbywających się od poniedziałku, warsztatów z capoeriy, rękodzieła, samby, w MOK-u zaistniała także grupa poprowadzona przez wyjątkowych gości. Słynny głównie z internetu zespół V – UNIT przygotował muzyczno- internetowe warsztaty dla młodych youtuberów. Młodzież bardzo licznie i chętnie zaangażowała się w twórczą pracę.  Efektem wspólnej zabawy było stworzenie krótkiego filmiku zamieszczonego w internecie.

To nie koniec atrakcji, bowiem zespół V – UNIT wystąpił w piątkowy wieczór na polickiej scenie i porwał do zabawy wszystkich przybyłych. Publiczność mogła usłyszeć piosenki, m.in. My Słowianie – Odpowiedź Mężczyzn, Tylko Hit Na Lato, Koniec Świata, itp.  Publiczność od pierwszych chwil koncertu energicznie bawiła się pod sceną, tańczyła, skakała i śpiewa piosenki. Wykonawcy mieli doskonały kontakt z młodą publicznością. Koncertowe szaleństwa zakończyły się spotkaniem zespołem, wspólnymi zdjęciami i rozdawaniem autografów.

Dzień 6:

Poniedziałkowy poranek w polickim MOK-u obfitował w ciekawostki nt. Brazylii. Odwiedził nas bowiem podróżnik, Pan Piotr Kowalczyk, który w ciekawy sposób opowiadał o swojej wyprawie do dżungli amazońskiej. Swoje przeżycia, to co widział i poznał przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej oraz własnych opowieści. Na zakończenie spotkania odbył się quiz na temat nowo poznanych informacji. Dzieci chętnie przybiegały na scenę aby odpowiadać na zadawane przez podróżnika pytania. Program zwieńczony był projekcją filmu „Minionki rozrabiają“.

Nowy tydzień ferii to nowe wyzwania. Ruszyły bowiem warsztaty taneczne z zumby, zaś nadal trwają warsztaty  jui-jitsu, capoeiry czy rękodzieła.

Dzień 7:

Clowni Rico & Rupert po raz kolejny odwiedzili Police! Artyści zabrali dzieci w kolorowy, bajkowy świat. Było skocznie i muzycznie. Dzieci wraz z artystami śpiewały piosenki, tańczyły i mogły śmiać się ze sztuczek i gagów cyrkowych. Nie zabrakło konkursów i wspaniałych nagród. A to wszystko w kolorowej, bogatej scenografii… Do hucznej blisko dwugodzinnej zabawy zapraszane były dzieci w każdym wieku. Każdy też kto chciał, mógł wyjść z zabawy naznaczony przez clownów: z pomalowaną buzią i włosami…

Dzień 8:

„Jogo bonito” czyli brazylijski freestyle ze specjalnym gościem Polickim MOK odwiedził bowiem „Osi” Oskar Lepczyński. Artysta z ogromnym entuzjazmem i niekwestionowanym poczuciem humory bardzo szybko zjednał sobie młodą publiczność. Osi nauczał języka portugalskiego ale także dawał się wykazać młodzieży, choćby w zmaganiach sportowych. Nie brakowało zatem popisów, radosnych okrzyków i małej rywalizacji. Wrażania podsumowała projekcja filmu „Zambezja”.

Dzień 9:

Na zakończenie dwutygodniowej zabawy w MOK- u wszyscy przybyli uczestniczyli w Karnawałowym finale ferii brazylijskich. Na scenie pojawili się wszyscy którzy brali udział w warsztatach. Wdzieliśmy zatem podopiecznych grupy Jui- Jitsu, Capoeiry oraz Zumby. Adepci z zaangażowaniem pokazywali swoje nowo nabyte umiejętności. Było głośno, kolorowo i bardzo ciekawie. Ale musiało tak być… w końcu całe ferie upływały jak karnawałowe szaleństwo.

Wróć do: Relacje