„A teraz” – premiera spektaku Teatru Elipsa

Premiera spektaklu pt. „A teraz” połączona z koncertem będącym kolażem piosenek oraz teatralnych etiud okazała się być dużym sukcesem młodych artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

To był wieczór pełen wrażeń. Licznie zgromadzona widownia została wprowadzona w magiczny świat teatru poprzez film, a dokładnie poprzez kino. Na scenie pojawił się kinooperator (rola odegrana przez Jana Maturę), który za pomocą zabytkowych szpul filmowych rozpoczął widowisko. Nagle na scenie pojawili się akompaniator Piotr Szkocki i zespół PP66 z piosenką „New York” oraz Teatr Elipsa, który etiudami teatralnymi opowiadał muzyczne historie. Całość dopełniona była poprzez wizualizacje – kinowe projekcje. Tak oto widownia prowadzona była poprzez różne miejsca, zdarzenia, historie. Wszystko spójnie utrzymane w konwencji czarno – białego filmu. Usłyszeliśmy także m.in. „Hit the Road Jack”, „Moon river”, „Singin’ in the Rain”, a każda piosenka zinterpretowana i zainscenizowana oryginalnie, według wspólnej wizji zespołu teatralnego. Pełne pasji i zaangażowania wykonawstwo wzbudziło wśród publiczności duże uznanie. Atmosferę podgrzało „Fever” z akompaniamentem Tomasza Budzynia, grającego na kontrabasie.

Koncert miał swój finał podczas subtelnego przejścia do części teatralnej. Na scenie kolejno pojawiali się aktorzy, którzy z lekkością i swobodą opowiadali o świecie teatru i świecie telewizji. Temat traktujący o miałkości telewizji znany dobrze każdemu z nas niósł ze sobą przede wszystkim ciekawą formę ukazania tematu. Młodzież oraz widownia świetnie bawili się podczas parodii seriali „Słoneczny patrol”, „Moda na sukces”, „Ostry dyżur”, a i znalazły się w spektaklu chwile refleksji.

Spektakl na podstawie scenariusza Anatola Wierzchowskiego, w reżyserii Aleksandry Słowińskiej z muzyką Piotra Brody zdobył już swoje pierwsze nagrody tj. tytuł Laureata na Przeglądzie Teatralnym na etapie powiatowym, a następnie na etapie wojewódzkim. Zespół zakwalifikował się tym samym do Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych. To duże osiągniecie dla Teatru, zwłaszcza, iż w obecnym składzie ćwiczy od tego roku. Sam Teatr Elipsa działa w polickim MOK od sześciu lat, rokrocznie zapraszając na swoje premiery i widowiska. Kolejne spotkanie z teatrem będzie 22 czerwca podczas Nocy Świętojańskiej w Trzebieży oraz 11-14 lipca, kiedy to odbywać się będzie III Policki Festiwal Teatralny „TEK”, którego zespół jest inicjatorem.

Premierowy wieczór upłynął w miłej artystycznej atmosferze, która udziela się widzom bardzo zróżnicowanym wiekowo. I dzieci i dorośli z zaciekawieniem oglądali sceniczne popisy młodych artystów, których pasja i ciężka praca przyniosła wspaniałe efekty.

Wróć do: Relacje