„Jak tu pięknie” wrażenia po premierze Teatru Elipsa

Wieczór 18 czerwca, rozpoczęła grupa improwizacyjna Improskrypty, składająca się z 5 znakomitych, profesjonalnych aktorów pod przewodnictwem Pawła Niczewskiego, aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie. Grupa brawurowo zaangażowała publiczność w swój występ, a dzięki niepowtarzalnym sugestiom ze strony widzów występ był niepowtarzalny. Dawka śmiechu, niespotykanych postaci i sytuacji podkreśliły wyjątkowy teatralny wieczór.

Spektakl „Jak tu pięknie” inspirowany tekstem Maliny Prześlugi „Pustostan”. Inspirowany, ponieważ młodzi aktorzy tworząc swój spektakl opierali się na swoich przeżyciach, doświadczeniach i przemyśleniach. Tekst „Pustostan” jest tylko narzędziem przez które aktorzy opowiadają swoje historie. Jak mówi reżyserka spektaklu – Aleksandra Słowińska:  To głos młodych, wołających „wybaw panie od zła wszelkiego i obdarz Moje czasy pokojem”. Zaczęło się to od potrzeby, ona zamieniła się w pojedyncze słowa, które skleiły się w zdania. Scenariusz to wypadkowa tego wszystkiego co rodziło się w nas od dawna. Aktorzy Teatru Elipsa to dziesięcio osobowa grupa, która stworzyła, ubrała i nadała życie postaciom, które niejednokrotnie ukazują rodzinną rzeczywistość. Brak rozmów, uśmiechu, wsparcia i zrozumienia, pokazane w 40 minutowym spektaklu.

Najlepiej zapamiętaną i odebraną sceną przez publiczność jest „Modlitwa” finałowa część widowiska. W modlitwie możemy usłyszeć słowa każdego młodego człowieka, który wchodzi w dorosłe życie. Strach, lęk i nadzieja. To właśnie te emocje kończą spektakl i zapadają głęboko w pamięć.

Po uroczystym wręczniu kwiatów goście zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie można było wymienić się odczuciami i spotkać się z twórcami spektaklu.

Już za niecałe dwa tygodnie można będzie obejrzeć ten spektakl ponownie na międzynarodowym festiwalu teatralnym TEK, który rozpocznie się w Policach już 30 czerwca.

„Jak tu pięknie” w wykonaniu Teatru Elipsa to niejedyny spektakl, który będziemy oglądać.

24 czerwca w Trzebieży będzie można obejrzeć i uczestniczyć w plenerowym widowisku teatralnym opartym na ludowych obrzędach, tradycjach, zaklęciach. W spektaklu pt. „W tę Świętojańską Noc!” wystąpi również grupa teatralna „Niezalewamy” oraz zespół bębniarski „Djembe”.

Wróć do: Relacje